To był bardzo udany sezon dla grup młodzieżowych Klubu Rugby Miedziowi Lubin.
Zawodnicy wzięli udział w Regionalnych Turniejach Dzieci i Młodzieży, Mistrzostwach Polski Rugby 7 Kadetów i Juniorów oraz wielkopolskiej Lidze Rugby 7.
Dzięki dobrej postawie w Regionalnych Turniejach Dzieci i Młodzieży Żak i Mini-Żak awansował do turnieju finałowego który odbył się 15 czerwca w Warszawie. Obie drużyny zajęły w zawodach wysokie 9 lokaty. To dla nas wielki sukces biorąc pod uwagę, iż były to nasze pierwsze zawody tego typu.
Lubińscy Juniorzy rozegrali 3 turnieje w rozgrywkach Mistrzostw Polski Rugby 7, które dzięki dobrym występom zakończyli na 7 miejscu w klasyfikacji generalnej.
Kadetom nie poszło już tak dobrze. udział w rozgrywkach nie pozwolił na zakwalifikowanie się na OOM, mimo wszystko 6 miejsce w kwalifikacjach wzbudza wielkie nadzieje na nadchodzący sezon w którym wystartują już jako juniorzy.
Świetnie zaprezentowały się nasze drużyny w Wielkopolskiej Lidze Rugby 7. Żak i Mini-Żak zwyciężył w lidze, młodzik był 4 a kadet 3.
Podsumowując całe rozgrywki jesteśmy dumni z naszych podopiecznych zwłaszcza, że w większości zawodów braliśmy udział po raz pierwszy w historii klubu.
Na koniec jeszcze wielkie podziękowania dla Wataha Rugby Club Zielona Góra, Rugby Wrocław oraz Rugby Klub Sparta Jarocin za wsparcie drużyn Juniora i Kadeta.
Sponsorzy i partnerzy:

RugbyLubin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *